Galerie a výstavy

Prodejní galerie Zdeněk Palásek

Zdeněk Palásek

… narozen v Olomouci, žijící s rodiči na Moravě v Kroměříži, poté v Praze. Od dětských roků jsem ovlivněn prostředím Přírodovědecké Fakulty v Olomouci, náplní práce a zájmů starých i svých rodičů.
Zaměřoval jsem své kresby na přírodu, zvířata, květiny. Po různých školních docházkách a studijích se zaměřuji na malby nočních scenérií památek Staré Prahy. V dalším období se začínám orientovat na malby více či méně známých hradů, zámků, jejich prostředí a detailů.
V uplynulém období jsem uspořádal několik výstav svých maleb.
V současné době tato místa stále rozšiřuji.

Prodejní galerie Martina Vavryse
(Tato výstava již skončila)

Martin Vavrys

Narodil se 5.5.1978 v Uherském Hradišti. V roce 1997 vystudoval Soukromou střední uměleckou školu designu v Praze u Prof. akademického malíře Jaroslava Kláta.
Ten o svém studentovi napsal:
"Zdá se, že Martinovo tématické rozpětí, je dané stálou posedlostí, jistým vnitřním, vnějškově až příliš dobře skrývaným neklidem. Jeho kyvadlové přesidlování mezi centrem Prahy, domem s ateliérem ležícím přímo na průsečíku evropských os a poklidnou středočeskou obcí, napájí Martina neustále novými podněty.
Bylo nesporně velkou odvahou, rozhodl-li se Martin Vavrys, syn významného českého malíře, pro tvůrčí dráhu malířskou. Nepřekvapuje proto, že v otcově ateliéru našel mnohé, co vyhovovalo i směřování jeho vlastního talentu. Jakkoli bylo napodobování otce svůdné a v počátcích zajisté i nápadné, vykročil přesto Martin svou osobitou cestou, podmíněnou již v neposlední řadě jiným klimatem doby i osobními akcenty.
Klade si otázky jaký je stav dnešního člověka k zmechanizovanému světu a s dramatickou divadelností nastavuje s ironickým odstupem bystrého glosátora tomuto světu bohatě fasetované zrcadlo. Hraje si s citlivostí diváka a snad i s jeho trpělivostí, když s jistou chladnokrevností si přivlastňuje ikonografii zkomercializovaných mýtů dneška, aby předem mařil všechny případné interpretace."
Ukázky obrazů Martina Vavryse

Mr. Loco, live
8.4. a 15.4. vždy od 19:00 - 21:30

Kapela originálním způsobem kombinuje balkánksý folklór okořeněný prvky latiny, reggae, ska i hip hopu.
Podrobnosti o kapele najdete na stránkách Mr. Loco

© Copyright - SHaaT3k